آدرس : تهران،میرداماد،پلاک 6

تلفن : 22909846-021

سالن زیبایی دترلند

میکرونیدلینگ صورت چیست

میکرونیدلینگ پوست یکی از روش های نیمه تهاجمی برای جوان سازی سلول های پوست است. این روش با سوزن های ریز که داخل پوست میشود، انجام میگیرد. میکرونیدلینگ بسیار مفیدتر از روش های مختلف پاکسازی پوست است و دوام آن نیز طولانی مدت می باشد. میکرونیدلینگ منجر به کلاژن سازی در پوست می شود. بعد از انجام میکرونیدلینگ پوستی شفاف تر و درخشان تر خواهید داشت. ممکن است این روش به خاطر وارد شدن سوزن های ریز در پوست، کمی ترسناک به نظر برسد. اما جای نگرانی نیست چون علاوه بر اینکه با بی حسی انجام می شود، پس از پایان دوره نقاهت، هیچ اثری بر روی پوست باقی نخواهند ماند. در این مقاله قصد داریم به ۹ سوال مهم درباره میکرونیدلینگ پاسخ دهیم.

پاسخ به ۹ سوال مهم درباره میکرونیدلینگ

۱- میکرونیدلینگ چیست؟

پاسخ به سوالات میکرونیدلینگ پوست

میکرونیدلینگ در واقع یک روش درمانی برای القای کلاژن به سطح پوست است. از سوزن ها برای ایجاد سوراخ هایی ریز در بالاترین لایه پوست استفاده می شود. این کار باعث می شود پوست، کلاژن و الاستین جدید تولید کند. به طور دقیق تر، ابزار میکرونیدلینگ شامل ۱۱ سوزن بسیار بسیار ریز بین ۰.۵ تا ۲.۵ میلی متر است. این سوزن ها به بالاترین لایه پوست نفوذ می کنند. بدن انسان زخم های کوچک را مانند زخم های بزرگ درمان می کند. وقتی سوزن ها با پوست برخورد می کنند، بدن فیبروبلاست به آن ناحیه می فرستد تا کلاژن بیشتری در پوست تولید شود. بعد از میکرونیدلینگ پوست احساس زخمی شدن در پوست ایجاد می شود و با این روش پوست شما ضخیم تر می شود. این روش همچنین به کوچک شدن منافذ و درمان آکنه نیز کمک می کند.

۲- روند درمان با میکرونیدلینگ چگونه است؟

درمان ابتدا با تمیز کردن صورت و بی حسی موضعی با استفاده از کرم، انجام می شود. پس از بی حس شدن صورت، پزشک از سرم ترمیم پوست برای صورت شما استفاده می کند. در مرحله بعد، یک قلم میکرونیدلینگ روی پوست شمابه سمت بالا و پایین کشیده می شود. بعد از انجام کار، دوباره یک از یک لایه دیگر سرم روی پوست، استفاده می شود. میکرونیدلینگ روشی است که برای جلوگیری از پیری پوست، از جانب متخصصان بسیار توصیه می شود.

۳- آیا میکرونیدلینگ به پوست آسیب می رساند؟

میکرونیدلینگ پوست با سوزن عمیق

اگر سوراخ شدن پوستتان با سوزن های میکرونیدلینگ شما را نگران می کند، بهتر است بدانید که این کار با بی حسی انجام می شود. کرم بی حسی درد و سوزش را برای شما به حداقل می رساند. بعد از اتمام کار کمی صورت شما سرخ خواهد شد. این سرخ شدن تقریبا شبیه آفتاب سوختگی است. در بدترین حالت ممکن است چند زخم سوراخ دار کوچک روی پوستتان به جود بیاد که بعد از چند روز محو می شود.

۴- چه کسانی باید میکرونیدلینگ را امتحان کنند؟

میکرونیدلینگ برای کسانی که آکنه دارند بسیار مفید است. این روش از گرما استفاده نمی کند و کاملا مکانیکی است. بنابراین برای تمام رنگ ها و انواع پوست ها بی خطر است. میکرونیدلینگ برای پر کردن جای جوش های قدیمی وصاف کردن پوست، بسیار خوب عمل می کند. همچنین به بهبود برآمدگی های سطح پوست نیز کمک می کند. اما قبل از انجام میکرونیدلینگ باید مطمئن شوید که هیچ قسمت ملتهب یا آلوده ای روی پوست شما وجود ندارد. اگر دچار چنین مشکلاتی هستید باید انجام میکرونیدلینگ را به زمان دیگری موکول کنید. همچنین اگر اگزما، روزاسه یا پوست بسیار حساسی دارید، باید از انجام میکرونیدلینگ خودداری کنید. داروهای رقیق کننده خون یا استفاده از مشروبات الکلی که باعث کم شدن آب بدن می شوند نیز می توانند تاثیر میکرونیدلینگ را کم کنند.

۵- آیا می توان از میکرونیدلینگ پوست برای قسمت های دیگر بدن استفاده کرد؟

میکرونیدلینگ پوست بدن

بله، میکرونیدلینگ فقط برای صورت استفاده نمی شود. اگرچه اغلب این روش را برای پوست صورت استفاده می کنند. اما میکرونیدلینگ می تواند در هر جایی از پوست که به تقویت کلاژن نیاز دارد استفاده شود. به خصوص نقاطی از بدن که در اثر تغییر وزن یا زایمان دچار ترک پوستی شده اند. قسمت هایی مثل پاها، کشاله ران، قفسه سینه و یا باسن که بیشتر در معرض ترک خوردن هستند.

۶- هرچند وقت یک بار باید میکرونیدلینگ پوست انجام دهیم؟

تعداد دفعات انجام میکرونیدلینگ کاملا بستگی به پوست شما دارد. اگر پوست شما مشکلات زیادی دارد باید فاصله زمانی بین جلسات کوتاه تر باشد. اما اگر پوست خوبی دارید و مراقبت های پوستی را به موقع انجام می دهید، هر سه تا شش ماه یک بار میکرونیدلینگ را تکرار کنید. به طور کلی بهتر است سالی یک بار برای انجام میکرونیدلینگ صورت اقدام کنید. برای گرفتن مطلوب ترین نتیجه در نواحی دیگر بدن، باید چهار تا شش جلسه میکرونیدلینگ را تکرار کنید.

۷- بعد از انجام میکرونیدلینگ پوست باید چه مراقبت هایی انجام دهیم؟

مراقبت های پس از میکرونیدلینگ پوست

میکرونیدلینگ پوست را قرمز، ملتهب و کمی حساس می کند. بنابراین پزشکان توصیه می کنند که در طول هفته های بعد از درمان، کرم ضد آفتاب با اس پی اف  ۳۰ به بالا استفاده کنید. البته بهتر است این توصیه را در تمام روزهای سال انجام دهید. بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ، باید از مصرف رتینول و اسیدها مانند گلیکولیک و سالیسیلیک خودداری کنید. این مواد اگر بعد از میکرونیدلینگ استفاده شوند، تاثیر بسیار زیادی روی پوست می گذارند. در روزهای بعد از انجام میکرونیدلینگ سعی کنید پوست را با سرم های ملایم، مرطوب نگه دارید. برای پاک کردن پوست، از پاک کننده های ضعیف کمک بگیرید. از اسکراب ها استفاده نکنید و درمان های مربوط به پاک سازی پوست را انجام ندهید. در روز اول هیچ لوازم ارایشی نباید روی پوست شما مصرف شود. اما اگر لازم است به یک ملاقات مهم یا مهمانی بروید، می توانید ۱۲ ساعت بعد از انجام میکرونیدلینگ، یک ارایش مختصر داشته باشید.

۸- میکرونیدلینگ چه تفاوتی با درمارولر دارد؟

درمارولر ابزار مورد استفاده در میکرونیدلینگ است. درمارولرهای خانگی اخیرا محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. این درمارولر ها که در منزل استفاده می شوند، دارای سوزن های خیلی کوتاه تری هستند و به عمق پوست نفوذ نمی کنند. مقایسه این دو ابزار مانند این است که شما ورزش را تحت نظر مربی حرفه ای در باشگاه دنبال کنید و یا خودتان حرکات را در خانه انجام دهید. قطعا نتایج چشمگیر تری از ورزش در باشگاه نصیبتان خواهد شد. بنابراین انجام میکرونیدلینگ نزد پزشک نیز شما را به هدفتان نزدیک تر خواهد کرد. اگر تصمیم به خرید درمارولر خانگی دارید، این کار را قبل از خواب و روی پوست کاملا تمیز انجام دهید. بعد از اتمام کار، حتما از سرم های مرطوب کننده روی پوست خود استفاده کنید.

۹- چطور یک مرکز قابل اعتماد برای انجام میکرونیدلینگ پوست پیدا کنیم؟

انجام میکرونیدلینگ پوشت در دترلند

در بسیاری از مراکز از سرم های مناسب در طول درمان با میکرونیدلینگ استفاده نمی کنند. همچنین ممکن است از کرم های بی حسی قبل از انجام کار نیز استفاده نشود. استفاده از سرم های با کیفیت بالا، روند درمان پوست شما را تسریع می کند. در ابتدا باید مطمئن شوید که این مرکز مجوز های لازم را برای انجام میکرونیدلینگ دارد. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید، استریل کردن ابزارمیکرونیدلینگ است. بنابراین قبل از انجام میکرونیدلینگ به اندازه کافی تحقیق کنید و این نکات را مدنظر قرار دهید.

منبع: instyle

ارسال نظر

شما اجازه ثبت نام ندارید

Reset Password