آدرس : تهران،میرداماد،پلاک 6

تلفن : 22909846-021

سالن زیبایی دترلند

مراقبت های اکستنشن مژه

اکستنشن مژه یک روش نیمه دائمی و محبوب برای افزایش تراکم و طول مژه است. این تکنیک پیشرفته با افزودن تارهای مژه به مژه‌های طبیعی فرد اجرا می‌شود و برای اینکه بیشترین دوام را داشته باشد، باید مراقبت‌ های بعد از اکستنشن مژه را جدی بگیرید.

اکستنشن مژه یکی از روش‌های محبوب و نیمه‌ دائمی برای افزودن تراکم و طول مژه است. در این تکنیک پیشرفته تارهای خمیده مژه که ممکن است جنس متنوعی داشته باشند، به تارهای مژه فرد، متصل می‌شوند و ظاهر طبیعی مژه را ایجاد می‌کنند. این تکنیک به خاطر اینکه ظاهری کاملا طبیعی دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد را از ریمل و استفاده از مژه مصنوعی بی‌نیاز می‌کند. اکستنشن مژه علاوه بر اینکه ظاهری کاملا طبیعی دارد، احساس ناخوشایندی در مژه‌ها ایجاد نمی‌کند و کاملا با آن راحت خواهید بود. هر تعداد مژه و با هر طولی که نیاز باشید، به مژه‌های شما اضافه می‌شود تا در نهایت از ظاهر نهایی آن راضی باشید.

قبل از اکستنشن مژه باید بدانید که حتی با وجود مراقبت کافی، امکان ریختن مژه‌ ها وجود دارد. مژه هم مثل ناخن رشد می‌ کند. به همین دلیل اکستنشن مژه هم همراه با مژه‌ ای که افتاده، می‌ریزد و این کاملا طبیعی است. اگر می‌خواهید همیشه مژه‌های پر و جذابی داشته باشید بهتر است که هر دو تا سه هفته برای اکستنشن مجدد مراجعه کنید. مژه‌های طبیعی هم هر روز ریزش دارند پس طبیعی است که هر روز تعدادی از اکستنشن‌ها بیفتند. به مرور زمان ریزش آنها مشهود می‌شود و می‌توانید دوباره برای این کار اقدام کنید. خوشبختانه جلسه‌های ترمیمی، ۵۰ درصد ارزان‌تر از جلسه اول هستند چون زمان کمتری طول می‌کشند و تعداد کمتری مژه قرار است به مژه‌های طبیعی شما اضافه شود.

در روز از هر چشم شما حدود ۲ تا ۳ مژه می‌ریزد. متخصصان اکستنشن مژه معمولا برای مژه هر چشم در طی فرایند اکستنشن، ۱۰۰ مژه اضافه می‌کنند. بنابراین باید انتظار داشته باشید که روزی سه مژه از دست بدهید که در هفته به ۲۱ مژه می‌رسد. هر زمان که تعداد مژه‌های ریخته شده به قدری بود که ریزش آنها مشهود بود می‌توانید برای ترمیم و اکستنشن مجدد، اقدام کنید. بسیاری از زنان به خاطر این فرایند ریزش مژه‌ها نگران می‌شوند ولی این فرایند کاملا طبیعی است.

یکی از سوالات مهمی که در مورد اکستنشن مژه پیش می‌آید این است که چقدر دوام دارد. اکستنشن مژه معمولا ۴ تا ۶ هفته روی مژه‌ها می‌ماند. ولی با مراقبت صحیح می‌توانید این زمان را افزایش دهید. البته در نظر داشته باشید که چون تارهای اکستنشن مژه به مژه‌های طبیعی شما چسبانده می‌شوند، نهایت عمر اکستنشن به اندازه چرخه طبیعی عمر تارهای مژه شما است. ولی در نظر گرفتن نکاتی که برای مراقبت‌های بعد از اکستنشن مژه توصیه می‌شود، کمک می‌کند که این مدت زمان، تا جایی که ممکن است طولانی‌تر شود.

مراقبت های بعد از اکستنشن مژه

بعد از انجام اکستنشن مژه به شما توصیه‌هایی در مورد مراقبت‌های بعد از آن ارائه می‌شود. این مراقبت‌ها نکات کلی هستند که بعد از اکستنشن باید توجه کنید فرقی نمی‌کند که نوع چسب یا تکنینکی که برای اکستنشن مژه‌های شما مورد استفاده قرار گرفته، چه باشد. در نظر گرفتن این نکات باعث می‌شود که طول عمر اکستنشن‌ها افزایش پیدا کند:

دوری از رطوبت

در دو ساعت ابتدایی بعد از انجام اکستنشن، مژه‌ها نباید مرطوب شوند. تا یک روز بعد از اکستنشن نمی‌توانید از اسپا و سونا استفاده کنید. اکستنشن‌ها برای اینکه به درستی سرجای خود محکم شوند، به زمان نیاز دارند و در این فاصله نباید با رطوبت تماس داشته باشند. پس در ساعات ابتدایی به هیچ وجه با آب و رطوبت در تماس نباشید و در روزهای ابتدایی نیز از سونا و استخر و اسپا اجتناب کنید. بعد از طی شدن این مدت، مشکلی برای تماس با رطوبت ندارید ولی باید بهداشت مژه را رعایت کنید که در نکات بعدی به آن اشاره می‌کنیم.

اجتناب از محصولات چرب

برای پاک کردن آرایش چشم فقط از پاک‌کننده‌های بدون روغن استفاده کنید. پاک‌کننده های روغنی آرایش ممکن است روی چسب‌های مژه اثر بگذارند و باعث شل شدن و کنده شدن مژه‌ها شوند. وقتی از محصولات آرایشی چشم، مثلا انواع کرم‌های دور چشم یا حتی کرم‌های صورت استفاده می‌کنید، مراقب باشید که این محصولات به خط مژه نزدیک شوند. محصولاتی که روغنی و چرب باشند می‌توانند روی چسب اکستنشن تاثیر منفی داشته باشند. باید از همه محصولاتی که پایه روغنی دارند اجتناب کنید. البته توجه داشته باشید که سایر مواد آرایشی مثلا کرم‌پودرها هم می‌توانند به مرور زمان روی پوست پخش شوند و راه خود را به طرف انتهای مژه یا فولیکول باز کنند.

شست‌ وشوی روزانه مژه

رعایت بهداشت چشم و مژه بسیار مهم است. با شست‌وشوی مرتب، مژه‌های خود را تمیز نگه دارید. محصولاتی هم وجود دارد که مخصوص شست‌شوی چشم و مژه‌های اکستنشن شده‌ است. می‌توانید از این محصولات برای تمیز کردن مژه‌ها استفاده کنید. شست‌شوی روزانه مژه با اختلاف، مهم‌ترین نکته در مراقبت های بعد از اکستنشن مژه است. این مرحله معمولا توسط افراد نادیده گرفته می‌شود. شاید به این دلیل باشد که دائما متخصصان اکستنشن توصیه می‌کنند که در روز اول مژه‌ها را خیس نکنید و زیاد به مژه‌های دست نزنید. به همین علت اکثر افراد فکر می‌کنند که اصلا نباید مژه‌های خود را لمس کنند.

این طرز فکر اشتباه است. شما بعد از طی شدن روز اول، باید مژه‌های خود را مرتب بشویید تا مانع جمع شدن آلودگی و چربی در انتهای مژه و فولیکول شوید. آلودگی‌ها و چربی‌ها باعث شل شدن چسب‌ها و افتادن اکستنشن‌ها می‌شود.

احتیاط در استفاده از محصولات آرایش چشم

اگر می‌خواهید روی اکستنشن مژه باز هم از ریمل استفاده کنید، حتما توجه داشته باشید که از ریمل‌های مناسب استفاده کنید. ریملی که پایه روغنی نداشته باشد و ضدآب نباشد. در بازار ریمل‌های مخصوص اکستنشن هم وجود دارد که می‌توانید تهیه کنید. یا اینکه ریمل را فقط نوک مژه‌ها بزنید و انتهای مژه را به ریمل آغشته نکنید.

خشک کردن مژه‌ها

بعد از حمام کردن، به مژه ها دست نزنید و آنها را با دست نمالید. با برداشتن و گذاشتن حوله به آرامی، آب اضافی مژه را بگیرید و اجازه دهید که تا با جریان هوا خشک شود. همچنین می‌توانید مژه‌های خود را با سشوار خشک کنید البته با هوای سرد سشوار. آنها را از پایین به طرف بالا خشک کنید. این کار باعث می‌شود که فر مژه‌ها بیشتر شود و پرحجم‌تر شوند. برای اینکه مژه‌های شما همیشه ظاهری جذاب و طبیعی داشته باشد، بهتر است که هر چهار هفته جلسات ترمیمی اکستنشن را دنبال کنید.

نخوابیدن روی مژه‌ها

بسیاری از افراد عادت دارند که روی صورت می‌خوابند یا موقع خواب، بخش زیادی از صورت خود را روی بالش می‌گذارند. اگر می‌خواهید اکستنشن مژه انجام دهید باید این عادت را ترک کنید. بعد از اکستنشن مژه نباید به طرف صورت روی بالش بخوابید. تماس مستقیم بالش با مژه‌ها باعث می‌شود که زودتر از حد معمول بریزند. حتی افرادی که عادت دارند بیشتر به یک طرف می‌خوابند این امکان وجود دارد که مژه‌های آن سمت از صورت که روی بالش قرار می‌گیرد، بسیار کم‌پشت‌تر از طرف دیگر شود.

اجتناب از لمس بیش از حد مژه‌ها

چشم‌های خود را با دست نمالید. این کار باعث کنده شدن اکستنشن‌ها می‌شود به خصوص در ساعات ابتدایی بعد از انجام اکستنشن به چشم‌ها و مژه خود دست نزنید. همراه با اکستنشن مژه از فر مژه استفاده نکنید. اگر اکستنشن مژه به درستی انجام شده باشد، اصلا نیازی به استفاده از فر مژه ندارید. هرگز با مژه‌ها بازی نکنید و آنها را دستکاری نکنید. مژه‌ها را نکشید. موقع آرایش کردن مراقب باشید که دست‌های شما زیاد با مژه‌ها در تماس نباشد. هر حرکت اضافه و بیش از اندازه در مژه‌ها باعث می‌شود که مژه‌ها زودتر از حد معمول بیافتند.

اجتناب از گرمای زیاد

قرار گرفتن مژه‌ها در معرض دمای بالا باعث شل شدن چسب آنها و در نهایت باعث افتادن اکستنشن‌ها می‌شود. اگر می‌خواهید در مقابل آتش قرار بگیرید یا زیاد با فر و وسایل گرمایشی از نزدیک کار می‌کنید باید مراقب اکستنشن مژه‌هایتان باشید. حتی برای خاموش کردن شمع بیش از اندازه به آن نزدیک شوید. این حرارت می‌تواند باعث آب شدن چسب مژه شود و اکستنشن‌ها را شل کند یا باعث افتادن آنها شود.

منبع: thelashprofessional

ارسال نظر

شما اجازه ثبت نام ندارید

Reset Password