آدرس : تهران،میرداماد،پلاک 6

تلفن : 22909846-021

سالن زیبایی دترلند

مراقبت موی اکستنشن

اکستنشن مو بهترین روش برای تغییر فوری ظاهر موهای شما است. این تکنیک طرفداران زیادی دارد و با شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. مراقبت های بعد از اکستنشن مو نقش مهمی در افزایش دوام و زیبایی اکستنشن مو دارد.

اگر موهای خود را به تازگی اکستنشن کرده باشید حتما سوال‌های متعددی در مورد نگهداری و مراقبت از آن برایتان پیش آمده است. مراقبت‌ های بعد از اکستنشن مو کمک می‌کند که ظاهر جدید موهای شما برای مدت بیشتری دوام بیاورد و زیبایی اولیه خود را حفظ کند. مراقبت های بعد از اکستنشن مو شامل چند قدم مهم است و گاهی برای این مراحل، استفاده از محصولات خاصی توصیه می‌شود. این محصولات مخصوص موهای اکستنشن شده هستند. چون موهایی که به سرتان اضافه می‌کنید، معمولا موهای طبیعی هستند و از ریشه تغذیه نمی‌شوند، باید از بیرون فکری برای تغذیه آنها بکنید. به همین دلیل باید مراقبت های بعد از اکستنشن مو را جدی بگیرید. در این مقاله قصد داریم به مهم ترین نکات مراقبت از اکستنشن مو بپردازیم.

مراقبت های بعد از اکستنشن مو

شستن اکستنشن‌ها

بعد از اینکه اکستنشن موها در جای خود نصب شدند، باید دو تا سه روز از شستن موهای خود اجتناب کنید. بعد از چند روز، توصیه می‌شود که در طول هفته فقط دو تا سه بار موهای خود را بشویید نه بیشتر. قبل از شست‌وشوی موها، حتما موهای خود را با شانه‌هایی که دندانه‌های درشت دارد یا برس‌های نرم شانه کنید تا گره موها از هم باز شود و هیچ مانع و گره خوردگی در مو نباشد. علاوه بر این، این نکته را فراموش نکنید که از شامپوها و نرم‌کننده‌های مخصوص موهای اکستنشن شده استفاده کنید. تا جایی که ممکن است از محصولاتی که حاوی الکل هستند اجتناب کنید چون این محصولات، باعث خشک شدن موهای شما می‌شوند به خصوص موهای اکستنشن شده که هیچ تماسی با ریشه ندارند.

موقع شست و شوی موها در حمام مراقب باشید که باعث گره خوردن آنها نشوید. تا حد امکان موها را در حالی که سرتان را مستقیم روبه جلو گرفته‌اید بشویید. به آرامی با نوک انگشت پوست سر خود را ماساژ دهید و با حرکات آرام بالا و پایین، پوست سر را بشویید. هرگز موها را با حرکات‌های دورانی شست‌وشو ندهید و موهارا به هم نمالید. این کار باعث گره خوردن و در هم رفتن موها می‌شود. شامپو را روی پوست سر خود استفاده کنید و آن را محکم به پوست سر نمالید. برای ساقه موها از نرم‌کننده استفاده کنید. فقط از وسط ساقه مو تا انتهای مو از نرم‌کننده استفاده کنید و آن را به کف سر نمالید. هرگز کاندیشنر یا هر محصول چربی را در جایی که اکستنشن به موهای شما وصل شده استفاده نکنید.

مراقبت از اکستنشن‌ها قبل از خواب

قبل از اینکه به خواب بروید اگر موهایتان را شسته‌اید حتما باید ان را خشک کنید. هیچ وقت با موی خیس نخوابید. اگر برای شست‌وشوی موهای خود برنامه ای دارید، طوری برنامه ریزی کنید که چند ساعت قبل از خواب، موهایتان کاملا خشک شده باشد. قبل از خواب حتما موهایتان را طوری جمع کنید که در موقع خواب، به هم نریزد و گره نخورد.

خشک کردن اکستنشن مو

موهای خود را وقتی خیس است شانه نکنید. قبل از اینکه موهای خود را شانه کنید و گره‌های آن را از هم باز کنید، توصیه می‌شود که از کاندیشنرهای بدون نیاز به شست‌و‌شو که معمولا به شکل اسپری است، استفاده کنید. بعد از اسپری زدن به موها، با شانه دندانه درشت، گره موها را باز کنید و مطمئن شوید که شانه زیاد با قسمتی که اکستنشن به موهایتان وصل شده، در تماس نباشد. اطمینان حاصل کنید که محل اتصال اکستنشن‌ها خشک شده باشد. برای سشوار کشیدن موها و براشینگ، موها را دسته‌بندی کنید و از یک برس بزرگ گرد استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که محل اتصال اکستنشن‌ها به طور دائم با مانعی برخورد نداشته باشد. قبل از استفاده از سشوار، توصیه می‌کنیم که حتما از سرم‌های محافظ مو در برابر حرارت استفاده کنید تا مطمئن شوید که حرارت سشوار به موهای طبیعی خودتان و موهای اضافه شده، آسیبی وارد نمی‌کند.

حالت دادن به اکستنشن

وسایل حرارتی که با آنها موهای خود را حالت می‌دهید می‌توانند برای حالت دادن به اکستنشن موها هم مورد استفاده قرار بگیرند. با وجود این، توصیه می‌شود که قبل از استفاده از این وسایل، هم برای موهای طبیعی خود و هم برای اکستنشن‌ها از اسپری‌های محافظ در برابر حرارت استفاده کنید. البته می‌توانید از ژل‌ها، سرم‌ها و اسپری‌ها استفاده کنید ولی محل اتصال اکستنشن‌ها باید تمیز بماند تا مانع از چسبندگی و کنده شدن آنها شود. از وسایل حالت دهنده حرارتی، بیش از حد معمول استفاده نکنید چون باعث خشک شدن بیش از اندازه موها می‌شود.

رنگ کردن اکستنشن‌ها

توصیه اکید ما این است که موهای اکستنشن شده را رنگ نکنید. موی ما معمولا چند تون رنگی مختلف دارد و از رنگ‌های مختلفی تشکیل شده است. رنگ کردن باعث می‌شود که موهای ما رنگ‌های بسیار متفاوتی بگیرد. با وجود این اگر قصد دارید موهای اکستنشن شده خود را رنگ کنید، از رنگ کردن محل اتصال اکستنشن‌ها خودداری کنید و از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید. رنگ کردن زیاد نه تنها به محل اتصال اکستنشن‌ها آسیب می‌زند بلکه باعث آسیب رسیدن به کوتیکول مو هم می‌شود. رنگ‌ها حاوی ترکیباتی هستند که می‌تواند تاثیرات مخرب زیادی روی اکستنشن و حتی موهای طبیعی خود شما داشته باشد.

براشینگ و شانه کردن موهای اکستنشن شده

اکستنشن‌ها به موهای طبیعی شما متصل می‌شوند به همین دلیل کشیدن آنها یا هر نوع بدرفتاری با موها، باعث کنده شدن اکستنشن‌ها می‌شود. برای شانه کردن موهایتان از برس‌ها و شانه‌های مخصوص اکستنشن استفاده کنید. شانه کردن را از پایین موها شروع کنید و کم کم به طرف بالا بروید. همیشه به آرامی موهای خود را شانه کنید و در روز بیش از سه بار این کار را انجام ندهید.

مراقبت های بعد از اکستنشن مو در تعطیلات و شنا

شنا کردن با اکستنشن توصیه نمی‌شود ولی اگر نمی‌توانید از آن اجتناب کنید، نکاتی که در ادامه عنوان می‌کنیم در نظر بگیرید:

از یک کاور استفاده کنید و موهای اکستنشن شده بلند را ببافید. سر را بالای آب نگه دارید و از شیرجه زدن و شنا در اعماق آب اجتناب کنید. کلر موجود در استخرها و همینطور نمک موجود در آب دریا به اضافه گرمای آب و مواد شیمیایی دیگری که در آب استخرها وجود دارد همگی باعث تغییر رنگ موهای شما می‌شوند. همچنین می‌توانند به اتصالات کراتینی اکستنشن‌ها آسیب بزنند که باعث ضعیف شدن و کنده شدن اکستنشن‌ها می‌شود. اگر در موقع شنا اکستنشن‌ها خیس شدند، بلافاصله بعد از بیرون آمدن از آب آن را خشک کنید و از نرم‌کننده‌های بدون نیاز به آب‌کشی استفاده کنید. موها و اکستنشن خیس را شانه نزنید.

مراقبت از اکستنشن‌ها در فعالیت‌های روزمره

کسانی که از تخت‌های مخصوص آفتاب گرفتن استفاده می‌کنند، باید ابتدا موهای خود را در حوله‌ای بپیچند. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث خشکی موها می‌شود و حتی باعث ضعیف شدن یا آب شدن اتصالات کراتینی اکستنشن‌ها می‌شود. کسانی که مرتب ورزش می‌کنند یا از سونا استفاده می‌کنند، باید اطمینان حاصل کنند که محل اتصال اکستنشن‌ها بعد از هر جلسه، خشک و خنک می‌شود. قرار گرفتن محل اتصال اکستنشن‌ها در معرض رطوبت زیاد و دائم، باعث خراب شدن آنها می‌شود.

نکات تکمیلی مراقبت ‌های بعد از اکستنشن مو

اکستنشن مو هم درست مثل موهای طبیعی شما نیاز به مراقبت دارد. به همین دلیل با استفاده از محصولات خوب و مراقبت‌های لازم، باید از اکستنشن موهای خود محافظت کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

اگر موهایتان گره خورد، باز کردن گره و شانه کردن مو را از پایین شروع کنید و کم کم به طرف بالای سر بروید. هرگز موهای خود را با دست یا شانه نکشید.

قبل از خواب موهای خود را به آرامی جمع کنید تا موقع خواب، دچار گره خوردگی نشوند.

موهای خود را مرتب با شامپوی ملایم و مناسب برای اکستنشن و با آب سرد بشویید.

پوست سر خود را آب‌رسانی کنید ولی از محصولات و نرم‌کننده‌هایی که پایه سیلیکونی دارند اجتناب کنید. این محصولات باعث شل شدن محل اتصال اکستنشن‌ها می‌شوند.

هرگز با حوله موهای خود را ماساژ ندهید. برای خشک کردن موها آنها را در حوله بپیچید یا بگذارید تا در هوای آزاد خشک شود.

قبل از شانه کردن موها صبر کنید تا کاملا خشک شوند.

از شامپوها یا نرم‌کننده‌های حاوی روغن استفاده نکنید. استفاده از این محصولات باعث آسیب زدن به محل اتصال اکستنشن‌ها می‌شود و حتی موجب تغییر رنگ در اکستنشن‌ها هم خواهد شد. 

در طول هفته بیش از دو بار موهای خود را نشویید چون استرس و فشار زیادی به موها و اکستنشن‌ها وارد می‌کند. همچنین حالت دادن به موها بعد از هر بار حمام کردن، آسیب مضاعفی به مو وارد می‌کند. 

بهتر است که از شامپوها و محصولاتی که مخصوص موهای اکستنشن شده است استفاده کنید. در محصولات عادی و غیرتخصصی، ممکن است ترکیباتی از جمله سلییکون وجود داشته باشد که باعث شل شدن و آسیب رسیدن به اکستنشن‌ها شود.

اگر پوست سرتان چرب است و موهایتان زود چرب می‌شود، آن را مرتب بشویید تا مانع چرب شدن محل اتصال اکستنشن‌ها شود.

مرتب از ماسک‌ها و کاندیشنرها برای ساقه موها و اکستنشن‌ها استفاده کنید تا میزان گره خوردگی در آنها به حداقل برسد.

موقع استفاده از وسایل مثل اتو مو یا سشوار، مراقب باشید که حرارت زیاد به محل اتصال اکستنشن‌ها نرسد. 

در مجموع با به کار بستن این نکات و توجه به مراقبت های بعد از اکستنشن مو نه تنها طول عمر اکستنشن‌ها را بیشتر می‌کنید بلکه از موهای طبیعی خودتان هم بیشتر و بهتر محافظت خواهید کرد.

منبع: hairxtensions

ارسال نظر

شما اجازه ثبت نام ندارید

Reset Password