آدرس : تهران،میرداماد،پلاک 6

تلفن : 22909846-021

سالن زیبایی دترلند

نکات اکستنشن مژه

مژه ها توانایی چشمگیری در تغییر چهره شما دارند. کمتر کسانی با مژه های پر پشت به دنیا می آیند و این مژه ها تا بزرگسالی به همان شکل برایشان باقی می ماند. اکستنشن مژه یک روش میانبر نیمه دائمی برای داشتن مژه های پر پشت است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به ۱۵ نکته مهمی که باید قبل و بعد از انجام اکستنشن مژه بدانید، بپردازیم.

چرا اکستنشن مژه انجام دهیم؟

نکات نگهداری اکستنشن مژه

 تمام راهنمایی هایی که برای تقویت مژه ها وجود دارد، مربوط به قیچی کردن نوک مژه ها برای رشد بیشتر و یا امتحان کردن تقویت کننده های مختلف برای مژه هاست.

اگر شما از جمله افرادی هستید که تمام ترفند ها مانند کشیدن خط چشم گربه ای، سایه چشم دودی و یا استفاده از چند لایه ریمل روی مژه ها را برای بزرگ تر شدن چشمانتان امتحان می کنید، اکستنشن مژه برای همیشه شما را نجات خواهد داد. اکستنشن مژه بین ۴ تا ۶ هفته دوام دارد و بعد از آن نیاز به ترمیم پیدا می کنید.

شاید برای شما هم سوال باشد که آیا اکستنشن مژه واقعا می تواند تغییر زیادی در ظاهر ایجاد کند و یا ارزش هزینه کردن دارد؟ پاسخ این پرسش قطعا بله است ولی برای اینکه شما هم به این نتیجه برسید در ادامه با ما همراه باشید.

قبل از تنظیم وقت برای اکستنشن مژه، به چه نکاتی توجه کنیم؟

۱- هزینه اکستنشن مژه

ممکن است هنوز هم به هزینه کردن برای اکستنشن مژه شک داشته باشید و یا به هزینه های ترمیم آن فکر کنید. بهتر است به جای این فکرها، تصور کنید که هر روز صبح با مژه هایی زیبا و پر پشت بدون نیاز به خط چشم و ریمل، بیدار می شوید. در این مقاله قصد نداریم واقعیت را از شما پنهان کنیم. اگر تصمیم به نگهداری اکستنشن مژه برای طولانی مدت دارید، باید بدانید که این کار ممکن است برای شما هزینه بر باشد.

۲- آرایشگاه مناسب

حتما در مورد آرایشگاهی که انتخاب کرده اید خوب تحقیق کنید. اگر چه احتمال قارچ و عفونت مژه بسیار کم است اما شما باید تمام جوانب احتیاط را در نظر بگیرید. ممکن است محیط بعضی از آرایشگاه ها بهداشتی نباشد و یا وسایل انجام کار را به درستی ضد عفونی نکنند.

۳- استفاده از تجربیات دیگران

از تجربه کسانی که قبلا اکستنشن مژه انجام داده اند کمک بگیرید. می توانید در سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، تمام نظرات را راجع به اکستنشن مژه بخوانید. به خاطر داشته باشید که سایز مژه ها و مدل مژه گذاری برای همه افراد یکسان نیست و تشخیص این مساله با اکستنشن کار است. پس بیش از اندازه هم روی نظرات دیگران حساب باز نکنید.

۴- اکستنشن های تخفیف دار

برای اکستنشن مژه آرایشگاه هایی هستند که برای خدمات اکستنشن مژه و یا برای مشتریانی که اولین بار است به آنجا مراجعه می کنند تخفیف در نظر گرفته اند. به دنبال فرصت های خوب باشید اما آرایشگاه خود را هرگز به دلیل ارزان تر بودن انتخاب نکنید. ابزارهای غیر بهداشتی و محیط های کثیف مواردی هستند که هرگز نباید به سادگی از آنها بگذرید.  

بعد از گرفتن وقت برای اکستنشن مژه، چه کارهایی انجام دهیم؟

۵- مدلتان را از قبل انتخاب کنید

در مورد اینکه چه مدل اکستنشنی می خواهید، اطلاعات کسب کنید. کلاسیک(طبیعی)، والیوم، مگا والیوم، گربه ای، عروسکی و ….. مدل های مختلف اکستنشن مژه هستند. آیا چشم های ریزی دارید که مایل هستید درشت تر به نظر برسند؟ آیا چشم های پر عمقی دارید که مایل هستید برجسته تر به نظر برسند؟ انتخاب فرم مژه ها نیز اهمیت دارد، آیا مژه های صاف می خواهید یا نیمه فر دار یا کاملا فر خورده؟ همچنین می توانید ضخامت آن را کاملا خودتان تعیین کنید. ضخامت مژه ها بین ۷ میلی متر تا ۱۵ میلی متر متغیر است. اگر هیچ تصوری از آنچه می خواهید ندارید، می توانید قبل از انجام کار با آرایشگر خود مشورت کنید و یا می توانید مدل مورد نظر خود را از روی عکس انتخاب کنید و در روز انجام اکستنشن به همراه داشته باشید.

۶- بدون آرایش باشید

در روزی که برای اکستشن مژه به آرایشگاه مراجعه می کنید، حتما بدون آرایش باشید. از خط چشم، سایه چشم و به خصوص ریمل استفاده نکنید و به طور کلی از مواد آرایشی که بر پایه مواد روغنی هستند استفاده نکنید زیرا این مواد، مانع از درست چسبیدن مژه ها به پلک شما می شوند.

۷- برنامه هایتان را از قبل تنظیم کنید

در نظر داشته باشید که ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از انجام اکستنشن مژه، مژه های شما نباید خیس یا حتی مرطوب شوند چون ممکن است چسب های استفاده شده برای مژه هایتان چسبندگی شان را از دست بدهند. حداقل ۲۴ ساعت صبر کنید تا چسب ها کامل خشک شوند. پس اگر قصد رفتن به استخر یا محیط های مرطوب را دارید باید آن برنامه را به زمان دیگری موکول کنید.

سالنی که انتخاب می کنیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

۸- انتخاب اکستنشن کار حرفه ای

متخصص اکستنشن باید برای کار خود دارای سبک باشد. اکثر اکستنشن کارها شما را مجبور به انتخاب بین یک سری گزینه های استاندارد و از پیش تعریف شده برای میزان فر دادن مژه، طول مژه و تعداد مژه های مورد استفاده می کنند. یک اکستنشن کار حرفه ای ابتدا فرم صورت و حالت چشم شما را تجزیه و تحلیل می کند و پس از آنالیز چهره، میزان انحنای مژه، طول مژه و تعداد مژه ها را برای هر شخص به صورت جداگانه تعیین می کند. تمام مژه های مورد استفاده طول یکسانی ندارند. برای انتها و یا وسط پلک از اندازه های متفاوتی استفاده می شود. بهتر است خواسته های شما از اکستنشن مژه منطقی باشد و به توصیه ها و مشاوره های اکستنشن کار خود توجه کنید. بعضی اوقات خواسته های غیر منطقی مشتریان باعث بد به نظر رسیدن حالت چشم ها و چهره آنها می شود. ضمن اینکه در نظر داشته باشید چسباندن مژه های زیادی، باعث سنگین شدن پلک شما و در برخی مواقع، ریزش مژه های طبیعی شما خواهد شد.

۹- تقویت مژه ها

اگر به طور طبیعی مژه های شما بسیار نازک هستند سعی کنید قبل از گرفتن وقت برای انجام اکستنشن مژه، از تقویت کننده های مژه کمک بگیرید. با این کار مژه های شما ضخیم تر می شوند و بعد از انجام کار، ریزش ندارید.

۱۰- انواع مژه

مژه ها در دو نوع ابریشمی و مات وجود دارند. بعضی از آرایشگران که به دنبال سودجویی و گرفتن مبالغ اضافه از مشتریان هستند، ادعا می کنند که از مژه های سمور برای اکستنشن استفاده می کنند و نتیجه کار بسیار طبیعی تر می شود. خوب است بدانید که این ادعا صحت ندارد و فقط باعث به هدر رفتن هزینه شما خواهد شد.

۱۱- اهمیت چسب مرغوب

دلیل اینکه بعضی از اکستنشن ها گران تر هستند، استفاده از چسب های با کیفیت تر است. مهم ترین عامل در دوام و زیبایی اکستنشن مژه، استفاده از چسب مرغوب می باشد. اگر از چسب های بی کیفیت برای این کار استفاده شود، در همان هفته اول بسیاری از مژه های شما می ریزد. همچنین چسب های نا مرغوب باعث می شوند اکستنشن کار برای چسباندن مژه ها روی پلک شما از چسب بیشتری استفاده کند و مژه های شما سنگین شوند.

چگونه از اکستنشن مژه مراقبت کنیم؟

۱۲- مرطوب نکردن مژه ها

مژه هایتان را حداقل تا ۲۴ ساعت نباید خیس یا مرطوب کنید. اگر در فصل تابستان اکستنشن مژه انجام می دهید باید توجه داشته باشید که برای مدت طولانی خارج از منزل نمانید. عرق کردن هم باعث مرطوب شدن مژه های شما خواهد شد.

۱۳-شانه زدن مژه ها

مژه هایتان را با یک فرچه تمیز، شانه کنید. احتمالا اکستنشن کار به شما یک فرچه تمیز برای انجام این کار می دهد. هرچند روز یک بار این عمل را انجام دهید تا مژه های شما از هم جدا شوند و اصطلاحا پیچ نخورند. این کار باعث می شود مژه های شما ظاهر مرتبی داشته باشند.

۱۴- نحوه پاک کردن آرایش

برای پاک کردن آرایش چشم ها از دستمال مرطوب استفاده کنید تا مژه هایتان کمتر در معرض خیس شدن قرار بگیرند. از محلول های پاک کننده آرایش چشم که بر پایه مواد نفتی و روغنی هستند استفاده نکنید.

۱۵- نحوه شستن مژه ها

بعد از انجام اکستنشن مژه، باید هنگام شستن چشم های خود با دقت و ظرافت بیشتری عمل کنید. همیشه مژه هایتان را تمیز نگه دارید. هرگز هنگام شست و شوی مژه و یا در زمان های دیگر، مژه های خود را نکشید. این کار باعث می شود مژه های طبیعی شما هم همراه با مژه های اکستنشن شده بریزد.

منبع: thecut

ارسال نظر

شما اجازه ثبت نام ندارید

Reset Password