آدرس : تهران،میرداماد،پلاک 6

تلفن : 22909846-021

سالن زیبایی دترلند

آموزش کشیدن ٰرژگونه با تصویر

هنگامی که تصمیم به خرید رژ گونه می گیرید، با کمی جست و جو متوجه می شوید که هزاران رنگ برای انتخاب وجود دارد. برای اینکه راحت تر تصمیم گیری کنید باید تناژ رنگ پوست، رنگ رژ لبی که استفاده می کنید و نوع براش رژگونه خود را مدنظر قرار دهید. رژگونه هایی که از ترکیب چند رنگ ساخته شده اند، تنوع بیشتری دارند و قابلیت محو کنندگی آنها بیشتر است. رژگونه های مایع، ماندگاری طولانی تری دارند و درخشندگی آنها نیز بیشتر است. با صرف کمی زمان و آزمون وخطا می توانید رنگ رژگونه مورد علاقه خود را پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم به ۴ نکته طلایی در انتخاب رژگونه بپردازیم.

۱- انتخاب رژگونه با توجه به تناژ رنگ پوست

رژگونه صورتی کم رنگ برای پوست های رنگ پریده

در صورت داشتن پوست صاف و رنگ پریده، رژگونه هایی با رنگ صورتی کمرنگ انتخاب کنید. به طور کلی صورتی روشن، رنگ مناسبی برای انواع پوست ها می باشد. اگر دارای پوستی مناسب با تناژ رنگ صورتی و قرمز هستید، یک رژگونه با رنگ صورتی روشن پوست شما را طبیعی تر جلوه می دهد. رژگونه هایی که ته رنگ نارنجی دارند برای پوست شما مناسب نیستند زیرا پوست شما را غیر طبیعی جلوه می دهند. در فروشگاه های لوازم آرایشی، رژگونه های صورتی مختلفی وجود دارند. چندین رژگونه صورتی متفاوت را امتحان کنید تا به رنگ مورد نظر خود برسید.

رژگونه هلویی مایع برای پوست های تناژ زرد

پوست های با تناژ زرد به درخشش بیشتری نیاز دارند. رژگونه های هلویی برای این پوست ها انتخاب مناسبی است. رژگونه های مایع راحت تر روی پوست می نشینند و برق بیشتری به پوست می دهند. برای مهمانی ها و مراسم هایی که لازم است پوست شما بیشتر بدرخشد، می توانید چند لایه از رژگونه مایع را روی پوست خود بزنید.

رژگونه های نارنجی و بنفش برای پوست های گندمی روشن

اگر رنگ پوست شما گندمی متوسط است، باید به دنبال رژگونه هایی با تناژ بنفش یا نارنجی باشید. رژگونه های با تناژ رنگ نارنجی، درخشندگی خاصی به پوست می دهند. در حالی که رژگونه های با تناژ رنگ بنفش هم از میزان گرمای رنگ پوست کم می کنند. برای آرایش روز مقدار کمی از این رنگ ها را روی پوست خود استفاده کنید. اما برای آرایش شب می توانید از این رنگ ها به هر میزانی که مورد پسندتان است، روی پوست خود استفاده کنید.

رژگونه های ارغوانی برای پوست های گندمی متوسط

اگر رنگ پوست شما گندمی متوسط است، برای داشتن پوستی با ظاهر طبیعی تر از رژگونه های ارغوانی استفاده کنید. برای مواقعی که می خواهید بدون آرایش باشید می توانید از کمی رژگونه ارغوانی کمرنگ فقط روی گونه های خود استفاده کنید. در صورتی که می خواهید آرایش غلیظ داشته باشید، باید فشار دست شما روی براش رژگونه بیشتر باشد.

رژگونه های مسی برای پوست های با تناژ زیتونی

برای پوست های با تناژ رنگ زیتونی شما باید از زدن رژگونه های با تناژ زرد رنگ خودداری کنید. این رنگ ها می توانند چهره شما را مریض و بی حال جلوه دهند. در عوض روی رژگونه هایی با تناژ رنگی قرمز، صورتی و مسی بیشتر تمرکز کنید. این رنگ ها مخصوصا در فصل زمستان، شادابی را به چهره شما هدیه می دهد.

رژگونه های آجری برای پوست های تیره

برای برجسته تر نشان دادن قسمت های تیره پوستتان از رژگونه های با رنگ آجری استفاده کنید. از رژگونه های با تناژ رنگی سرد استفاده نکنید. زیرا این رنگ ها پوست شما را خسته و بی حال نشان می دهند. رژگونه های کرم رنگ و رژگونه های با رنگ آجری برای پوست شما انتخابی بسیار عالی می باشد. زیرا این رنگ ها به راحتی روی گونه های شما محو می شوند.

رژگونه های با رنگ نارنجی روشن برای پوست های تیره با تناژ رنگ گرم

اگر پوستی تیره با تناژ گرم دارید بهتر است از رژگونه های با رنگ نارنجی استفاده کنید. این رنگ باعث می شود پوست شما شاداب به نظر برسد و یک درخشش طبیعی داشته باشد. برای درخشش بیشتر از رژگونه با رنگ نارنجی و رگه های طلایی استفاده کنید. این رنگ برای تابستان بسیار جذاب است زیرا نور را به میزان مناسبی برای پوست های تیره، بازتاب می دهد.

۲- ترکیب چند رنگ مختلف

استفاده از پالت چند رنگ

برای امتحان کردن رنگ های جدید، از یک پالت رژگونه چند رنگ استفاده کنید. بازی با رنگ های پالت به شما کمک می کند تا رنگ مناسب پوست خود را پیدا کنید. بهتر است رنگ ها را با توجه به تناژ رنگ پوست خود انتخاب کنید. اما اگر رنگ پوست شما خنثی باشد می توانید هر رنگی را روی پوست خود امتحان کنید. زمانی که رنگ مورد علاقه خود را پیدا کردید، در خرید بعدی، آن رنگ را به تنهایی خریداری کنید. اگر دائما رنگ موی خود را تغییر می دهید، بهتر است از یک پالت رژ گونه استفاده کنید. زیرا با عوض کردن رنگ موها، باید رنگ رژگونه را نیز تغییر دهید.

تناسب رژگونه با رنگ چشم

از رنگ های مکمل رنگ چشمتان برای رژگونه استفاده کنید. این کار جلوه بهتری به چشمان شما می دهد و برق چشمان شما را بیشتر می کند.

چشمان قهوه ای: رژگونه مناسب برای چشم های قهوه ای، رنگ های هم خانواده قرمز تیره و شرابی می باشند. اگر چشمانی قهوه ای دارید به سراغ رنگ های قهوه ای هم رنگ چشمانتان نروید. زیرا این رنگ ها باعث می شوند چشم های شما تیره تر و بدون درخشندگی به نظر برسند.

چشم های قندقی(عسلی): رژگونه مناسب برای چشم های شما رنگ های هم خانواده صورتی، بنفش و ارغوانی می باشد. این رنگ ها جلوه زیبایی به چشم های شما می دهند. از رنگ های نارنجی استفاده نکنید. زیرا رنگ های نارنجی باعث می شوند چشم های شما خسته و کسل به نظر برسند.

چشم های آبی: رژگونه های هم خانواده نارنجی برای چشم های آبی بهترین انتخاب هستند. بنابراین با توجه به تناژ رنگ پوستتان، رنگ های نارنجی، هلویی و یا صورتی را انتخاب کنید. از رنگ های هم خانواده ارغوانی و بنفش استفاده نکنید. این رنگ ها زیبایی رنگ چشمان شما را تا حد زیادی از بین می برند.

چشم های سبز: چشم های سبز با رژگونه های صورتی و رنگ های هم خانواده آن، بسیار زیبا به نظر می رسند. اگر چشمانی سبز دارید به سراغ رنگ های ارغوانی و هم خانواده آن نروید. این رنگ ها چشم های شما را خسته نشان می دهند.

تناسب رژ لب و رژگونه

اگر از رژ لب های تیره استفاده می کنید، رژگونه را هم باید پر رنگ تر بزنید. رژگونه کم رنگ با رژ پر رنگ باعث می شود گونه های شما آن طور که باید به چشم نیایند. به جای آن می توانید از سایه های پر رنگ تر استفاده کنید و یا رژگونه خود را چندین لایه روی پوست بزنید.

۳- انتخاب جنس مناسب رژگونه

اگر قصد ترکیب رنگ ها را دارید، بهتر است از پالت های رژگونه پودری استفاده کنید. رژگونه های پودری برای افرادی که پوست چرب دارند بهترین گزینه هست. زیرا درخشندگی اضافه به پوست شما نمی دهند و باعث می شوند پوست متعادل به نظر برسد. برای تست رژگونه، مقداری از پودر را بردارید و روی گونه های خود به سمت بالا بکشید. اگر حالت گچی پیدا کرد به این معنی است که این رژگونه روی پوست شما به خوبی نمی نشیند. برای محو کردن این رژگونه ها باید از یک براش مناسب استفاده کنید. رژگونه را روی سیب گونه های خود بزنید و یا برای تاکید بیشتر روی زاویه های صورت، از رژگونه روی خط گونه استفاده کنید.

رژگونه مایع برای پوست های خشک

اگر پوست خشک دارید، بهتر است از رژگونه های مایع استفاده کنید. این نوع از رژگونه ها به پوست های خشک، جلوه بسیار زیبایی می دهند. هنگامی که از رژگونه مایع استفاده می کنید مطمئن شوید که در دمای اتاق باشد. در غیر این صورت ممکن است به خوبی با کرم پودر شما مخلوط نشود. رژگونه های مایع را با استفاده از انگشت و یا اسفنج های آرایشی مانند بیوتی بلندر، روی صورت خود پخش کنید. برای داشتن ظاهری جوان تر، این رژگونه ها را روی برآمدگی وسط گونه (سیب گونه) استفاده کنید.

ژل رژگونه برای استفاده فوری

برای موقعیت های حساس مانند جلسات فوری و یا دیدارهایی که در آنها نیاز به آرایش ملایم دارید، می توانید از ژل رژگونه استفاده کنید. استفاده از این ژل ها بسیار ساده است. می توانید با نوک انگشتان خود این رژگونه را به آرامی روی گونه های خود پخش کنید. اما همیشه به خاطر داشته باشید که این ژل رژگونه در مدت زمان کوتاهی از روز پوست محو می شود. بنابراین از این ژل ها در هوای گرم و برای پوست های چرب نمی توان استفاده کرد. این ژل ها برای پوست های تیره و یا پوست های با تناژ رنگ زیتونی مناسب نیستند. ژل های رژگونه بسته به مارکی که خریداری می کنید، ممکن است دارای یک اپلیکاتور برای پخش کردن ژل ها روی گونه باشند.

رژگونه پودری تک رنگ برای ماندگاری طولانی

اگر برای مدت طولانی در هوای آزاد هستید و یا صورت شما زیاد عرق می کند، می توانید روی رژگونه های پودری تک رنگ حساب ویژه ای باز کنید. این رژگونه ها ماندگاری زیادی دارند. و تقریبا در کل روز روی صورت شما باقی می مانند. محو کردن این رژگونه ها روی پوست، زمان بیشتری می برد. ولی باز هم می توانید هم از انگشتان خود و هم از براش ها برای این کار استفاده کنید.

۴- مکمل های رژگونه

برانزر

می توانید به جای رژگونه، از برانزر برای خوش رنگ تر کردن پوست خود استفاده کنید. از نظر تکنیکی، برانزر با رژگونه متفاوت است. اما اگر به دنبال راهی سریع برای اضافه کردن رنگ به پوست خود هستید، می توانید از برانزر  استفاده کنید. برانزر را با انگشتان خود یا براش های مخصوص، در امتداد خط فک پخش کنید. همیشه از برانزر دو درجه تیره تر از رنگ پوستتان استفاده کنید. حتی می توانید در کنار برانز از رژگونه هم استفاده کنید. اما باید مراقب باشید که پوست شما غیر طبیعی به نظر نرسد. برای آرایش عصر و شب، به راحتی می توانید از ترکیب برانزر و رژگونه استفاده کنید.

هایلایتر

با استفاده از هایلایتر جلوه ای درخشان به پوست خود ببخشید. از هایلایتر می توانید روی استخوان گونه و زیر ابروها استفاده کنید. البته استفاده از هایلایتر هیچ تداخلی با رژگونه ایجاد نمی کند. زیرا محل استفاده از این دو با هم فرق دارد. هایلایتر ها انواع مختلفی دارند. می توانید از هایلایتر هایی که سایه های بنفش، صورتی و یا صدفی دارند استفاده کنید. اگر در آرایش خود از روش کانتور کردن استفاده می کنید، حتما هایلایتر را جزو لوازم مورد استفاده خود قرار دهید. هایلایتر برای آرایش های همراه با کانتورینگ، جلوه بسیار زیبایی ایجاد می کند.

اسپری فیکس

برای فیکس کردن آرایش تمام صورت و همچنین رژگونه ها از یک اسپری فیکس کننده استفاده کنید. اگر در معرض هوای گرم قرار دارید و یا مدت زمان طولانی بیرون از منزل هستید، اسپری فیکس، به دوام آرایش شما کمک می کند. اگر پوست چرب دارید و یا به آرایش مات علاقه دارید، از یک اسپری فیکس مات کننده استفاده کنید. بعد از اتمام آرایش اسپری را به تمام صورت خود بزنید و صبر کنید تا خشک شود. حتی می توانید از اسپری های دارای اس پی اف استفاده کنید. این اسپری ها مانند ضد آفتاب، پوست شما را در برابر اشعه خورشید حفظ می کنند.

منبع: wikihow

ارسال نظر

شما اجازه ثبت نام ندارید

Reset Password