آدرس : تهران،میرداماد،پلاک 6

تلفن : 22909846-021

سالن زیبایی دترلند

میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ یا درمان القای کلاژن یکی از روش‌های درمانی رایج برای بهبود بسیاری از مشکلات پوستی است. در این روش با کمک ابزار مخصوص، پوست، وادار به کلاژن‌سازی می‌شود که نتیجه‌ی آن، پوستی شاداب و سالم است. در این مقاله به شما 9 مزایای میکرونیدلینگ را توضیح داده ایم .

میکرونیدلینگ یا روش درمانی القای کلاژن با کمک ابزار خاصی انجام می‌شود که دارای سوزن‌های ریز است و خراش‌های بسیار ریز در لایه بیرونی پوست ایجاد می‌کند. ابزارهای میکرونیدلینگ شامل قلمی به اسم درماپن یا درمارولر هستند. درمان به روش القای کلاژن که کمی تهاجمی در نظر گرفته می‌شود، در مراکز مخصوص توسط پزشکان متخصص پوست انجام می‌شود. البته رولرهای میکرونیدلینگ برای استفاده خانگی هم در بازار وجود دارد.

حتما برایتان سوال پیش آمده که چرا یک نفر باید با چنین ابزاری پوستش را خراش دهد؟ این حرکت که در نگاه اول عجیب به نظر می‌رسد، برای این انجام می‌شود که پوست برای تولید کلاژن تحریک شود. زمانی که پوست دچار خراش یا آسیب شود، به طور طبیعی برای ترمیم زخم، کلاژن تولید می‌کند. وقتی با این روش پوست را وادار به تولید کلاژن می‌کنید، پوست شما ترمیم می‌شود و نشانه‌های اسکار کم کم از بین می‌رود.

در ابتدا از میکرونیدلینگ برای جوان‌سازی کلی پوست استفاده می‌شد ولی اکنون برای تحریک پوست به تولید کلاژن و با هدف‌گیری طیف وسیعی از مشکلات پوستی انجام می‌شود. مشکلاتی که معمولا بهبود آنها سخت است از جمله چین و چروک پوست، اسکار یا جای زخم و جوش، استرچ مارک یا ترک‌های پوستی و حتی ریزش مو. در این مقاله قصد داریم به ۹ تا از مزایای میکرونیدلینگ برای پوست بپردازیم.

میکرونیدلینگ چیست و مزیای میکرونیدلینگ برای پوست چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش درمانی نسبتا تهاجمی است که در طی آن متخصص پوست یا زیبایی، در لایه بیرونی پوست با یک ابزار مخصوص، خراش‌های ریزی ایجاد می‌کند. قطر سوزن‌های موجود در قلم‌ها یا رولرهای میکرونیدلینگ بین نیم تا ۲ میلیمتر است. با ابزارهای خاصی می‌توانید میکرونیدلینگ را در خانه هم انجام دهید. 

این روش درمانی را درمان القای کلاژن هم می‌نامند چون تولید کلاژن در پوست را افزایش می‌دهد. افزایش کلاژن در پوست باعث بهبود مشکلاتی از قبیل خوط ریز و چین و چروک‌ها می‌شود.

کلاژن پروتئینی است که استحکام و انعطاف پذیری پوست را بیشتر می‌کند و سلول‌های مرده پوست را جایگزین می‌کند. وقتی سن بالاتر می‌رود، تولید کلاژن به شکل طبیعی کاهش پیدا می‌کند و مشکلاتی مثل چین و چروک و شل شدن پوست اتفاق می‌افتد.

فرایند میکرونیدلینگ که ایجاد جراحت‌های ریز و کنترل شده در پوست است، پوست را در شرایط ترمیم قرار می‌دهد و بدن را تحریک می‌کند که کلاژن و الاستین تولید کند. الاستین یکی دیگر از انواع پروتئین‌هایی است که در پوست وجود دارد و استحکام پوست را افزایش می‌دهد.

مزیای میکرونیدلینگ پوست

اکنون که با فرایند میکرونیدلینگ و نحوه تاثیرگذاری آن آشنا شدید، بد نیست که در مورد مزایای آن هم بدانید. مزایای میکرونیدلینگ به همین ویژگی تولید کلاژن بستگی دارد.

۱- افزایش کلاژن و پوستی شاداب و جوان

تولید کلاژن در پوست یکی از فرایندهای ضروری است که باعث بهبود ظاهر پوست می‌شود. وقتی سن بالا می‌رود، به دلیل کمبود کلاژن است که لک و چین و چروک در پوست ایجاد می‌شود. پس هر چقدر کلاژن بیشتری در پوست تولید شود، به معنای پوستی جوان‌تر و شاداب‌تر است. تحقیقات نشان داده است که میکرونیدلینگ می‌تواند نقش بسیار موثری در تحریک پوست برای ساخت کلاژن داشته باشد.

در یکی از تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۸ انجام شد، بعد از چهار جلسه میکرونیدلینگ و درمان‌های موضعی با کرم‌های ویتامین A و C در مدت چهار هفته، کسانی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته بودند، افزایش انعطاف پذیری و استحکام پوست را گزارش دادند.

۲- بهبود اسکار

آیا دنبال یک روش طبیعی برای بهبود اسکار هستید؟ تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ در مورد تاثیرات میکرونیدلینگ، روی ۳۷ بیمار که دارای اسکار آتروفیک روی پوست صورت بودند، انجام شد. اسکار آتروفیک نوعی اسکار است که باعث ایجاد فرورفتگی در پوست صورت می‌شود زمانی که پوست قادر به بازسازی دوباره آن نباشد. اسکار آترفویک معمولا بر اثر آبله مرغان یا آکنه ایجاد می‌شود. بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ و دو ماه بعد از آن، پوست بیماران مورد بررسی قرار گرفت. از این ۳۷ نفر، ۳۶ نفر درمان را کامل کردند و از این ۳۶ نفر، ۳۴ نفر اعلام کردند که شرایط اسکار آتروفیک آنها یکی دو درجه بهر شده است. بیش از ۸۰ درصد آنها، نتیجه میکرونیدلینگ را عالی ارزیابی کردند. میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش و آکنه هم تاثیرگذار است. البته این روش برای کسانی که آکنه فعال دارند توصیه نمی‌شود.

۳- افزایش شفافیت پوست

اگر تصاویر قبل و بعد میکرونیدلینگ را ببینید، تفاوت قابل ملاحظه آنها را درک خواهید کرد. در تصاویر بعد از میکرونیدلینگ پوست صورت شفاف‌تر و روشن‌تر است. بعد از میکرونیدلینگ پوست، نرمی و لطافت خاصی را تجربه می‌کند و سایز منافذ باز پوست به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد. حتی خشکی پوست هم کمتر می‌شود.

4- نفوذ بیشتر محصولات موضعی

یکی از مزایای میکرونیدلینگ این است که به خاطر کاهش اندازه منافذ پوست، از دست رفتن رطوبت کمتر می‌شود. همچنین عوامل تاثیرگذار در جذب رطوبت که در محصولات آرایشی و مراقبتی پوست استفاده می‌شود، بعد از میکرونیدلینگ به عمق بیشتری نفوذ می‌کند و بهتر در پوست جذب می‌شود. در نتیجه از مزایای این محصولات بهتر می‌توانید بهره‌مند شوید.

5- افزایش رشد مو

یک تحقیق در مورد تاثیرات میکرونیدلینگ روی رشد مو در سال ۲۰۱۳ انجام شد. در این تحقیق، دو گروه مورد بررسی قرار گرفتن. گروه اول دو بار در هفته از لوسیون ریزش مو استفاده می‌کردند و گروه دوم غیر از مصرف لوسیون، به طور هفتگی میکرونیدلینگ پوست سر انجام می‌دادند. بعد از ۱۲ هفته ۸۲ درصد از کسانی که در گروه میکرونیدلینگ قرار داشتند بهبود ۵۰ درصدی در ریزش مو مشاهده کرده بودند ولی گروه دوم فقط ۴/۵ درصد بهبود داشتند. بنابراین از دیگر مزایای میکرونیدلینگ می توانیم به افزایش رشد مو اشاره کنیم .

6- کاهش چین و چروک و خط خنده و اخم

کاهش چروک صورت با میکرونیدلینگ

از دست رفتن الاستین و کلاژن باعث شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک می‌شود. میکرونیدلینگ می‌تواند پوست را برای تولید کلاژن و الاستین تحریک کند و از این طریق چین و چروک را کاهش دهید. بعد از میکرونیدلینگ بدون دوران نقاهت و بلافاصله می‌توانید از داشتن پوستی شاداب و جذاب لذت ببرید.

7- کاهش ظهور استرچ مارک یا ترک پوستی

درمان کردن ترک‌های پوستی بسیار سخت و زمان‌بر است و محصولات درمانی بسیار کمی برای آن وجود دارد که واقعا تاثیرگذار باشد. میکرونیدلینگ می‌تواند ایجاد ترک پوستی را به تاخیر بیاندازد و آن را بهبود بخشد. به خصوص اگر با سایر روش‌های درمانی دیگر ترکیب شود.

8- پیشگیری از علايم پیری زودرس پوست

میکرونیدلینگ برای متوقف کردن علائم پیری پوست بسیار مهم و تاثیرگذار است همچنین از ایجاد چین و چروک و خط‌های جدید در پوست پیشگیری می‌کند. اگر میکرونیدلینگ را با استفاده مکرر و مرتب از سرم‌های آنتی اکسیدان همراه کنید، به مرور زمان پوست شما جوان تر، شاداب‌تر و روشن‌تر می‌شود. بدین ترتیب آخرین مزایای میکرونیدلینگ را برای شما شرح دادیم .

هشدارهای قبل از میکرونیدلینگ

هشدارهای قبل از میکرونیدلینگ

اگر هر کدام از مشکلات زیر را دارید باید از میکرونیدلینگ اجتناب کنید چون ممکن است باعث ایجاد آسیب‌های بیشتر در پوست شوید:

  • آکنه فعال
  • تبخال یا هر نوع عفونت موضعی دیگر در پوست
  • بیماری‌های پوستی مزمن مثل پسوزیاریس و اگزما
  • پوستی که مستعد ایجاد گوشت اضافه است
  • بیماری‌ها و اختلالات خونی
  • مصرف داروهای ضدانعقاد خون
  • طی کردن درمان‌هایی چون رادیوتراپی یا شیمی‌درمانی

میکرونیدلینگ یکی از روش‌های درمانی رایج برای بهبود شرایط پوست است. در میکرونیدلینگ با تحریک پوست برای ساخت کلاژن می‌توانید در فاصله کوتاهی از داشتن پوستی جوان و شاداب لذت ببرید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ پوست

با انجام میکرونیدلینگ پوست بسیار حساس تر می شود . زیرا یک لایه از روی پوست شما برداشته می شود . بنابراین تا زمانی که کاملا کلاژن سازی پوست انجام شود و پوست خودسازی کند باید مراقبت های لازم را انجام دهید . یکی از این موارد استفاده مداوم از ضد آفتاب مناسب پوست خود است . استفاده از سرم های کلاژن ساز به روند ساخت کلاژن و بهبود پوست صورت شما ، سرعت می بخشد . مجموعه دترلند به شما پیشنهاد می کند که حتما مقالات مربوط به پاکسازی و مراقبت پوست را مطالعه نمایید . ما در آن مقالات همه نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام مزوتراپی را به تفصیل شرح داده ایم .

خبر خوب برای علاقمندان به حرفه میکرونیدلینگ پوست

خدمات پوستی مانند پاکسازی پوست و مزوتراپی پوست ، کارهایی هستند که بیشتر در کلینیک های زیبایی انجام می شوند . اما آموزشگاه دترلند با ارائه دوره تخصصی میکرونیدلینگ این کار را برای شما آسان نمونه است . شما می توانید سرفصل های آموزشی این دوره پولساز را از قسمت آموزش میکرونیدلینگ مطالعه نمایید و دوره را در همان جا خریداری نمایید .

منبع: draxe

ارسال نظر

شما اجازه ثبت نام ندارید

Reset Password