آدرس : تهران،میرداماد،پلاک 6

تلفن : 22909846-021

سالن زیبایی دترلند

آرایش عروس اروپایی

روز عروسی یکی از مهم ترین روزهای زندگی تمام افراد می باشد. عکس هایی که در این روز می گیرید تا آخر عمر برایتان به یادگار خواهد ماند. آرایش صورت در شب عروسی برای همه خانم ها اهمیت ویژه ای دارد. در این مقاله قصد داریم به  ۲۵ اشتباه آرایشی که نباید در روز عروسی انجام دهید، بپردازیم. با جلوگیری از این اشتباهات می توانید با خیالی آسوده به عکسهایتان نگاه کنید. با ما همراه باشید.

۲۵ اشتباه آرایشی که نباید در روز عروسی انجام دهید

۱- سبک های جدید آرایشی را امتحان نکنید

روز عروسی شما زمان مناسبی برای اولین بار امتحان کردن آرایش چشم دودی با رژ قرمز نیست. سبک هایی را انتخاب کنید که قبلا روی صورتتان امتحان کرده اید و از آنها مطمعن هستید. سعی کنید خودتان باشید ولی در بهترین حالت. اگر اغراق شده آرایش کنید ممکن است سال های بعد که به عکسهایتان نگاه می کنید از این کار پشیمان شوید. بعضی از عروس ها بیش از اندازه به خودشان می رسند و فراموش می کنند که آرایش بیش از اندازه، معمولا برعکس عمل می کند!

۲- در مد روز گرفتار نشوید

 استفاده از کانتورینگ یکی از ترندهای این روزهاست. اما استفاده زیاد از هایلایتر و برانزر، آرایش شما را در طول روز و برای عکاسی بد جلوه می دهد. استفاده متعادل از این مواد زیبایی شما را دوچندان می کند. بنابراین به اندازه و در حد نیاز از این لوازم استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که سال ها پس از عروسی عکس های شما دیده خواهد شد. بنابراین فراتر از زمان آرایش کنید. سعی کنید آرایش شما مربوط به سبک خاصی در یک دهه نباشد. آرایشی داشته باشید که وقتی بعد از چندین سال به عکسهایتان نگاه می کنید، هنوز هم مدرن و شیک به نظر برسد.

۳- یک جلسه تست میکاپ بگذارید

قبل از روز عروسی یک جلسه تست میکاپ داشته باشید. ممکن است فکر کنید این کار هزینه بر است اما به شما فرصت می دهد تا اگر از آرایش ناراضی هستید، گزینه دیگری را انتخاب کنید. بعضی از آرایشگاه ها این گزینه را روی پکیج های خود قرار می دهند. اگر برایتان انجام این کار برایتان مقدور نبود، حتما در روزهای مختلف، عروس های آرایشگاهی که انتخاب کردید را از نزدیک ببینید.

۴- عکس مدل دلخواهتان را به همراه ببرید

بیشتر عروس ها عکس شینیون دلخواهشان را با خود به همراه دارند. اما بهتر است عکس آرایش مورد پسندتان را نیز با خود به آرایشگاه ببرید. در شبکه های اجتماعی به دنبال آرایشی که برای چهره شما دلنشین است، باشید. حتی می توانید عکس های آرایشی که قبلا روی صورتتان انجام دادید و دوست داشتید را نیز به همراه داشته باشید. به خاطر داشته باشید که توضیحات کلامی برای آرایشگر ممکن است به یک فاجعه روی صورت شما تبدیل شود.

بنابراین همیشه نشان دادن عکس دلخواهتان شما را به آرایش یا شینیونی که مد نظر دارید، نزدیک تر میکند. البته گاهی اوقات در نگاه کردن به چهره افراد آرایش آنها را دوست داریم ولی در عکس ها نه. و برعکس این اتفاق نیز ممکن است پیش بیاید. برای همین ما به جلسه تست میکاپ و گرفتن عکس در روز تست، تاکید داریم.

۵- از برق لب استفاده نکنید

اگر روی رژتان از برق لب استفاده کنید خیلی سریع پاک می شود. احتمالا تا آخر مراسم چند بار نیاز به تمدید رژ لب پیدا می کنید. با استفاده از برق لب ممکن است لب های شما در عکس ها زیادی براق به نظر برسد. برق زیاد لب ها در عکس، جلوه زیبایی پیدا نمی کند. همچنین اگر تمایل به استفاده از تور روی صورت خود دارید، برق لب به تور شما می چسبد. شینیون های باز نیز در روز عروسی برای شما دردسر ایجاد می کنند. اگر تمایل به شینیون باز در روز عروسی خود دارید، به هیچ عنوان از برق لب استفاده نکنید. زیرا برق لب به موهای باز شما می چسبد و باعث خراب شدن موها و آرایشتان می شود.

۶- براق کننده ها را در جای مناسب به کار ببرید

استفاده از کمی هایلایتر روی گونه ها به جذابیت شما کمک می کند. اما بعضی آرایشگرها از هایلایتر روی بینی و پیشانی نیز استفاده می کنند. این کار باعث می شود پوست شما چرب به نظر برسد. بالای گونه، زیر لب پایینی و زیر خط ابرو مکان های درست برای استفاده از هایلایتر هستند. عروس هایی که از مقدار زیادی براق کننده در آرایش آنها استفاده شده است، برای روتوش عکس ها دچار مشکل می شوند. براق کننده ها به شکل لک های سفید در عکس ها نمایان می شوند. رتوش کردن این عکس ها بسیار زمان بر و مشکل است. بنابراین اگر می خواهید عکس های با کیفیت و طبیعی داشته باشید صورت خود را زیاد براق نکنید.

۷- از رژگونه به اندازه استفاده کنید

رژگونه را فقط باید روی سیب گونه های خود بزنید. جایی که وقتی می خندید بیشتر از بقیه نقاط برآمده می شود. بیشتر آرایشگرها فکر می کنند رژگونه حتما باید به صورت یک خط مورب در امتداد خط گوش باشد. ولی این سبک آرایش مربوط به دهه ۷۰ میلادی می شود. برای زیبا تر به نظر رسیدن گونه ها می توانید از کمی برانزر هم استفاده کنید. مخلوط برانزر و رژ گونه ترکیب بسیار جذابی خواهد شد.

۸- چشم های خود را بیش از اندازه سیاه نکنید

سعی کنید به جز ریمل از رنگ مشکی دیگری در آرایش خود استفاده نکنید. خط چشم کلفت مشکی یا سایه مشکی برای بیشتر صورت ها نامناسب است. شما می توانید با رنگ های ملایم دیگری مانند کرم، قهوه ای یا خاکستری، جلوه زیبا تری به چشمان خود بدهید. معمولا سایه های مشکی در عکس ها زیبا به نظر نمی رسند. زیرا عمقی که به وسیله سایه روی چشم ایجاد می شود، با رنگ مشکی مشخص نمی شود. برای انتخاب رنگ پایه در سایه زدن، کرم یا شیری را انتخاب کنید. این رنگ ها به چشمان شما عمق می دهند و نگاه نافذ تری ایجاد می کنند.

۹- مژه های متناسب با فرم چشمتان انتخاب کنید

گذاشتن مژه های تکی بین مژه های خودتان، روشی است که به تازگی بسیار رایج شده است. این روش از مژه مصنوعی های قدیمی که به صورت یکسره بودند بسیار طبیعی تر است. ولی باز هم ممکن است پلک های شما به چسب این مژه ها حساسیت نشان دهند. پس حتما یک بار قبل از عروسی، مژه ها را روی چشمان خود امتحان کنید تا از نداشتن واکنش آلرژیک مطمعن شوید. اگر آرایشگر شما از مژه های نواری قدیمی استفاده کرد، به او یاد آور شوید که آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم کند.

 شما احتمالا در روز عروسی احساساتی خواهید شد و گوشه های چشمتان مرطوب می شود. بنابراین انتخاب یک چسب ضد آب با جنس مرغوب بسیار مهم است. استفاده از چسب های با رنگ مشکی طبیعی تر از چسب های سفید می باشد و بهتر با بقیه آرایش شما ترکیب می شود.

۱۰- ابروهایتان را از یاد نبرید

ابروها در نقش قاب صورت شما هستند و واقعا تمام ظاهر صورت شما را تغییر می دهند. یک هفته قبل از عروسی ابروهایتان را بردارید. سعی کنید فرم طبیعی ابروهایتان را حفظ کنید. رنگ ابروها باید با رنگ موهای شما همخوانی داشته باشد. همچنین اگر از پودرها و سایه های ابرو استفاده می کنید باید با رنگ ابروها و رنگ موها هماهنگ باشد.

۱۱- از یک فاندیشن بدون SPF استفاده کنید

در حال حاضر بسیاری از فرمول های کرم پودها حاوی مواد ضد آفتاب هستند که برای استفاده روزمره فوق العاده اند. اما در روز عروسی از کرم های بدون SPF استفاده کنید. بعضی از کرم های حاوی SPF می تواند باعث شود چهره شما در عکس ها و با نور فلش، سفید تر به نظر برسد. اگر مراسم عروسی شما به گونه ای هست که تمام مدت در فضای باز هستید، میتوانید در زیر فاندیشین یک لایه ضد آفتاب استفاده کنید. این کار به مراتب بهتر از ستفاده از یک فاندیشن SPF می باشد. ولی برای اطمینان باید چند روز قبل از عروسی این کار را تست کنید. تا مطمعن شوید که در روز عروسی صورت شما حالت گچی و یا کدر به نظر نرسد.

۱۲- به ایربراش ها هم فکر کنید

اگر پوست شما صاف هست و به کاور زیادی احتیاج ندارد، می توانید به گزینه ایربراش هم فکر کنید. ایربراش شبیه به یک قلم بادی است. این قلم بادی، کرم پودر را به کمک کمپرسور هوا روی پوست اسپری می کند. این کرم پودر بسیار سبک تر و نازک تر از کرم پودرهای معمولی، روی سطح پوست می نشیند. بنابراین عروس به هیچ عنوان احساس سنگینی روی پوست خود نمی کند.

ولی اگر پوست شما نیاز به کاور بیشتر داشته باشد، این روش مناسب نیست. همچنین اگر پوست شما جای خراش یا جوش داشته باشد و یا بیش از حد عرق کند، ترمیم ایر براش کار ساده ای نیست. پس تصمیم گیری درباره استفاده از ایربراش را به عهده آرایشگر خود بگذارید.

۱۳- در استفاده از فاندیشن زیاده روی نکنید

بسیاری از عروس ها معتقد هستند که برای اینکه آرایش خوب به نظر برسد باید زیر سازی قوی داشته باشد. در صورتیکه کاملا برعکس است. برای اینکه پوست شما درخشان به نظر برسد و باید از فاندیشن به مقدار متعادل استفاده کنید. فاندیشن باعث ماندگاری آرایش شما نمی شود. در واقع استفاده از یک پرایمر مناسب باعث ماندگاری آرایش می شود.

بنابراین اگر می خواهید در عکس های عروسی پوست شما به شکل زیبایی بدرخشد، در استفاده از فاندیشن زیاده روی نکنید. پرایمر باعث می شود، فاندیشن ها بهتر روی پوست شما بخوابند و منافذ پوست را هم بسته نگه می دارند. بعضی از آرایشگر ها از پرایمر در پشت پلک و زیر سایه هم استفاده می کنند. استفاده از این روش به ماندگاری سایه، کمک می کند.

۱۴- از پودرهای آرایشی به اندازه استفاده کنید

پودرها می توانند برای زیبا کردن ظاهر آرایش شما بسیار عالی باشند. اما اگر از پودرها و پنکیک ها زیر چشم خود استفاده کنید، خطوط زیر چشم را عمیق تر نشان می دهند. ناحیه زیر چشم با استفاده از پودرها، خشک به نظر می رسند. برای جلوگیری از این اتفاق، باید یا پودر خیلی کم در زیر چشم استفاده کنید و یا اصلا از پودرها زیر چشمتان استفاده نکنید. هرچه پودر کمتری در آن ناحیه استفاده شود، پوست زیر چشم طراوت و زیبایی خود را حفظ می کند.

۱۵- فون بدن را فراموش نکنید

آرایش شما فقط به صورت ختم نمی شود. برای اینکه بین رنگ صورت و بدنتان هماهنگی ایجاد شود، باید از فون بدن استفاده کنید. این فون باید در قسمت دکلته و پشت شانه های شما زده شود. اگر این هماهنگی بین رنگ صورت و بدنتان ایجاد شود، آرایش صورتتان نیز زیبا  تر به نظر می رسد. بعضی از عروس ها نیز تمایل به ستفاده از پودرهای شاین روی بدنشان دارند. استفاده از پودرهای شاین یا ساده، کاملا سلیقه ای است. تنها نکته مهم هماهنگی رنگ ها می باشد.

۱۶- تمام لوازم آرایشی را ضد آب انتخاب نکنید

لزومی ندارد که تمام لوازم آرایشی که برایتان استفاده می شود، ضد آب باشد. اما ریمل و فاندیشن لوازمی هستند که ضد آب بودن آنها برای عروس ها ضروری است. عروس خانم ها معمولا در چنین روزی احساساتی می شوند. اگر چند قطره اشک از چشمتان پایین بیاید و صورت شما سیاه شود، یک فاجعه رخ می دهد.

اگر اشک شما جاری شد به هیچ عنوان با دست اشک ها را پاک نکنید. به آهستگی با انگشت روی اشک ها ضربه بزنید. حتی اگر ریمل و فاندیشن ضد آب استفاده کنید ولی صورت شما خیلی عرق کند یا بیش از حد معمول گریه کنید، آرایشتان خراب می شود. پس سعی کنید با کنترل کردن احساسات خود از این اتفاق جلوگیری کنید.

۱۷- زمان کافی برای خوابیدن آرایش روی صورتتان بدهید

بین از مرحله از آرایش باید زمان کوتاهی برای خشک شدن آن وجود داشته باشد. اگر زمان کافی ندارید به آرایشگر پیشنهاد دهید با یک سشوار در حالت باد خنک و از راه دور، این کار را انجام دهد. هرگز بعد از زدن فاندیشن به صورت خود دست نزنید. فاندیشن باید با یک قلمو، اسفنج و یا ایربراش روی صورت شما پخش شود. اگر جای اثر انگشت روی فاندیشن شما باشد، بعد از اتمام کار، ظاهری غیر طبیعی خواهد داشت. بنابراین یکنواختی فاندیشن تاثیر زیادی در عالی به نظر رسیدن میکاپ شما خواهد داشت.

۱۸- بیش از حد برنزه نشوید

بسیاری از عروس ها چند هفته قبل از عروسی به آفتاب گرفتن و یا سولاریوم فکر می کنند. چون همه عروس ها از لباس سفید استفاده می کنند این تضاد رنگی باعث جلوه خوبی می شود. اما به خاطر داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید. همچنین اگر تمایل به استفاده از نور طبیعی خورشید برای این کار دارید، از هفته ها قبل این کار را انجام دهید. زیرا اگر سوختگی روی بدن شما ایجاد شود، می تواند آرایشگرتان را به دردسر بیاندازد.

۱۹- از اسپری های برنزه کننده استفاده کنید

اگر مایل به استفاده از سولاریوم هستید، جلسه برنزه کردن خود را به روز قبل از عروسی موکول نکنید. در عوض در طی هفته های متمادی و به تدریج این کار را انجام دهید. این کار به شما فرصت این را می دهد که از برنزه شدن بیش از حد جلوگیری کنید. علاوه بر این بعد از سولاریوم، پوست شما به بازسازی نیاز دارد تا رنگ یکنواخت شود. پس زمان مناسبی را چندین هفته قبل از عروسی برای این کار در نظر بگیرید.

۲۰- هماهنگی رنگ کرم پودر با بدن را فراموش نکنید

استفاده از یک اسپری برنز کننده اغلب غیر طبیعی به نظر می رسد. به این دلیل که بدن و صورتتان نباید به یک اندازه برنزه شوند. این طبیعی نیست که تمام صورت و پلک های شما با بدنتان یک رنگ باشد. برای طبیعی تر شدن رنگ صورت بهتر است از برانزر استفاده کنید. به طور کلی به خاطر داشته باشید که رنگ صورت و قفسه سینه باید مطابقت داشته باشد. اما رنگ مرکز صورت شما باید به گونه ای باشد که نور را منعکس کند.

۲۱- برنامه مراقبت از پوستتان را تغییر ندهید

اگر پوست شما مستعد جوش یا منافذ باز می باشد، بهتر است روندی را که خودتان برای مراقبت از پوست داشتید را تغییر ندهید. چند روز قبل از عروسی زمان مناسبی برای امتحان ماسک های جدید روی صورتتان نیست. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آب فراوان بنوشید تا پوست شما هیدراته باشد. از خوردن فست فود و غذاهای چرب اجتناب کنید.

اگر مرتب به جلسات پاکسازی پوست نمی روید، قبل از عروسی این کار را امتحان نکنید. زیرا پاکسازی پوست باعث می شود تا جوش ها و منافذ باز به سطح پوست بیایند و در طی هفته های متمادی پاکسازی شوند. بنابراین پاکسازی پوست صورت را سه تا چهار ماه قبل از عروسی شروع کنید تا در روز عروسی پوست شما کاملا شفاف و درخشان باشد.

۲۲- پوست خود را برای روز عروسی آماده کنید

قبل از شروع آرایش لازم است که پوست خود را آماده کنید. ابتدا با یک فیس واش ملایم صورتتان را بشویید. سپس یک کرم مرطوب کننده ضد قرمزی پوست روی صورتتان بزنید. می توانید کرم مرطوب کننده را در اطراف چشم خود نیز استفده کنید. این کار به بهتر نشستن کانسیلر روی صورت شما کمک می کند. آرایش کردن روی پوست های خشک و پوسته پوسته، بسیار دشوار است. این مشکل را با خوردن آب فراوان، چند هفته قبل از عروسی حل کنید. اگر روی پوست خود جوش دارید، هرگز آنها را دست کاری نکنید. به خطر داشته باشید که همیشه کاور کردن جوش ساده تر از جای جوش می باشد.

۲۳- وکس صورت را فراموش نکنید

حداقل پنج روز قبل از عروسی صورتتان را وکس کنید. اگر قبلا این کار انجام نداده اید، هرگز سراغ وکس صورت نروید. زیرا پوست شما ممکن است واکنش های آلرژیک نشان بدهد. ولی به خاطر داشته باشید که برای نشستن آرایش روی پوست شما، لازم است که هیچ گونه مویی روی صورتتان نباشد. بنابراین از چند روز قبل از عروسی به فکر حل کردن این مشکل هم باشید.

۲۴- به فکر آرایش ساقدوش ها هم باشید

اگر شما از آن دسته از عروس هایی هستید که از تعدادی ساقدوش در مراسم استفاده می کنند، باید به فکر آرایش آنها هم باشید. ساقدوش ها در عکس های مختلف کنار شما هستند. پس برای زیبا شدن عکسهایتان، لازم است آرایش آنها با شما هماهنگی داشته باشد. بنابراین همه این دستورالعمل را باید ساقدوش های شما نیز اجرا کنند. اگر شینیون و آرایش ساقدوش ها غیر هماهنگ باشد، عکس های شما بسیار بد و شلخته خواهد بود. پس لازم است به ساقدوش هایتان هم توجه ویژه ای داشته باشید.

۲۵- مقداری از لوازم آرایش ضروری را به همراه داشته باشید

حتی اگر تمام آرایش شما ضد آب و از بهترین برندها باشد، باز هم در کیف دستی خود مقداری لوازم آرایش ضروری داشته باشید. هیچ عروسی نمی خواهد در شب عروسی قسمت هایی از صورتش چرب به نظر برسد. بنابراین برای جلوگیری از این موضوع، مقداری پودر فیکساتور یا هر پودری که آرایشگر به شما می دهد را به همراه داشته باشید. همچنین شما باید مقداری از رژلب و چسب مژه خود را نیز در کیف لوازم آرایشتان داشته باشید.

منبع: bridalguide

ارسال نظر

شما اجازه ثبت نام ندارید

Reset Password